Контакт-центр 067 65-65-104
 
Контакт-центр 067 65-65-104

Пресрелізи

09.02.2018 / 13:36

В тарифі закладено тільки 5% від необхідних інвестицій в мережі Тисменицького району

Для модернізації газорозподільних мереж Тисменицького району ПАТ «Тисменицягаз» потрібно близько 17 млн. грн. Проте у тарифі компанії на реалізацію інвестиційної програми передбачено менше 5% від необхідної суми. У 2017 році «Тисменицягаз» у розвиток газового господарства скерувала лише 829,6 тис. грн.

«Тисменицягаз» щороку розробляє інвестиційну програму, у якій чітко прописано, на які роботи виділятимуться кошти та джерела їх надходження. Джерелами її фінансування мають бути амортизаційні відрахування, капіталовкладення та витрати на заміну лічильників. Проте в самій структурі  тарифу на послуги розподілу, НКРЕКП закладена тільки амортизація, у розмірі 757,4 тис. грн.

Тому компанія «Тисменицягаз» виконала лише частину запланованих заходів. Здійснено модернізацію газопроводів та споруд на них, знижено виробничо-технологічні витрати природного газу, заходи по впровадженню інформаційних технологій.

66% від усієї суми інвестпрограми, компанія скерувала на заміну мереж. Однак цих коштів вкрай недостатньо для здійснення усіх необхідних робіт. Адже газопроводи Тисменицького району будувалися в 50-х роках минулого століття.

«Сьогодні капітального ремонту та заміни потребують 47 км газопроводів. Відповідно до обсягів фінансування, яке затверджує НКРЕКП, впродовж року вдається відремонтувати 1,84 км мереж. Натомість, щоб здійснити ремонт в повному обсязі товариству потрібно вкласти не менше 15 млн. грн.», – розповідає технічний директор ПАТ «Тисменицягаз» Степан Самуляк.

Проте, складові структури тарифу не покривають фактично необхідні витрати товариства, відповідно немає джерел на фінансування інвестпрограми у повному обсязі.

Компанія неодноразово зверталося до НКРЕКП з заявою на перегляд тарифу на послуги розподілу природного газу, де в розрахунках тарифу на плановий період було передбачено економічно обґрунтовані витрати, які необхідні для забезпечення якісного надання послуг з розподілу природного газу, дотримання вимог Кодексу ГРМ. Проте, станом на сьогоднішній день рішення щодо перегляду тарифу не прийнято, а відповідно у товариства відсутні джерела для фінансування необхідних заходів по ремонту та модернізації газотранспортної мережі району.

Джерело: