Контакт-центр 067 65-65-104
 
Контакт-центр 067 65-65-104

Пресрелізи

28.03.2018 / 16:04

2017 рік “Тисменицягаз» завершила зі збитком у 556 тис. грн

Виручка компанії «Тисменицягаз» за 2017 рік, яка формуються за рахунок тарифу на розподіл природного газу, в минулому році становила 28,4 млн. грн. Через те, що встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обгрунтованих витрат ПАТ «Тисменицягаз», видатки компанії перевищили виручку. Це призвело до отримання збитку в розмірі 555,9 тис. грн. від надання послуг з розподілу природного газу.

Встановлений НКРЕКП тариф  на розподіл природного газу не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. Через це діяльність компанії «Тисменицягаз» є збитковою.

Наприклад, розрахунком діючого тарифу передбачено, що «Тисменицягаз» закупатиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 5287 грн./тис. куб. м. Але середня ціна природного газу в минулому році становила 7799 грн./тис. куб. Закупівля газу проводиться тільки у НАК «Нафтогаз України».

В діючому тарифі компанії «Тисменицягаз» на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 15,4 млн. грн,  фактична вартість склала 15,2 млн. грн. З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 94% від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу у розрахунку діючого тарифу стала головною причиною отримання збитків.

За 2017 рік зросли інші статті витрат повязані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість паливно-мастильних матеріалів, необхідних для роботи служб «Тисменицягазу» у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла більше ніж на 9,6%.

Заробітна плата співробітників ПАТ «Тисменицягаз» зростала, але недостатньо. Закладений в тарифі рівень зарплати все ще є нижчим, за середній рівень оплати праці в енергетиці. І в десятки разів нижча за середню зарплату співробітника НАК «Нафтогаз України». Плинність кадрів за 2017 рік склала 12,3%

«Тисменицягаз» неодноразово зверталась до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно обгрунтованих витрат компанії. В 2017 році ПАТ «Тисменицягаз» двічі проходило процедуру подання тарифів, однак вони не були затверджені.

В березні поточного року «Тисменицягаз» з додержанням всіх процедур вчергове подало до НКРЕКП обґрунтування нового тарифу. Він розроблений згідно Тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, яка діятиме до 31 березня 2019 року.

Джерело: