Контакт-центр 067 65-65-104
 
Контакт-центр 067 65-65-104

Новини

10.12.2020 / 10:26

АТ «Тисменицягаз» нагадує шість елементарних правил, які допоможуть врятувати життя людей

Що необхідно знати для безпечної експлуатації газових приладів у побуті.
Правила користування газовими приладами Правила користування газовими приладами ФОТО: Тисменицягаз

Правила користування газовими приладами:

  1. При користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення.
  1. Не залишати без нагляду газові прилади. Саме порушення цієї простої вимоги, стало причиною нещасного випадку у м. Тисмениця, Івано-Франківської області. Так, 30 жовтня 2020 року мешканка одного з приватних будинків, по вул. К.Левицького залишила без нагляду працюючий димохідний водонагрівач АГВ-80. Довготривале користування димохідним водонагрівачем, несправна автоматика безпеки та відсутність достатнього припливу свіжого повітря призвели до вигорання кисню в приміщені кухні та потрапляння до неї продуктів згорання – чадного газу (окису вуглецю). Як наслідок, загинула одна людина.
  1. В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній погоді тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга. Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці та виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом.
  1. Категорично заборонено встановлювати вентиляцію зі штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.
  1. Натомість власникам димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу.
  1. Ще однією причиною нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка та заміна газового обладнання.